Rejestracja
pokaż/ukryj
Dostęp do informacji
pokaż/ukryj
Menu użytkownika
pokaż/ukryj
Katalog firm
pokaż/ukryj
Ostatnio dodane do bazy firm
pokaż/ukryj
27.05.15 NIE dla spalarni odpadów w Olsztynie PDF Drukuj E-mail

Powstały niedawno z inicjatywy kilku lokalnych stowarzyszeń społeczny komitet „NIE dla spalarni odpadów w Olsztynie” mobilizuje mieszkańców miasta do protestu przeciwko tej inwestycji. Komitet popierany jest przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Protestujący zarzucają lokalnym władzom, że budowa spalarni nie była poddana konsultacjom społecznym. Twierdzą również, że wysokie koszty budowy spalarni oraz utylizacji w niej odpadów spowodują podwyższenie opłat za śmieci dla mieszkańców. Dodatkowo sprzeciwiają się również prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na terenie, której ma powstać instalacja.

Dzisiejsza sesja Rady Miasta miała bardzo burzliwy przebieg, gdyż organizatorzy protestu sprzeciwiali się przyjęciu dokumentu zatytułowanego „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Olsztyna”. Jak twierdzą przeciwnicy budowy spalarni, pod przykrywką troski o środowisko promuje on właśnie termiczne przetwarzanie olsztyńskich odpadów komunalnych. Mimo tych sprzeciwów radni przyjęli większością głosów plan proponowany przez magistrat.


Oglądaj relację w TVP Olsztyn: http://olsztyn.tvp.pl/20227620/goraco-o-spalarni-czyli-burzliwa-sesja-rady-miasta