odpady.net.pl

farba do włosów - odpad - ścieki

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Odpady niebezpieczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna.slon1

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 6:27 pm    Temat postu: farba do włosów - odpad - ścieki Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy może mi ktoś odpowiedziec, czy zmyta z głowy farba do koloryzacji włosów jest traktowana jako wprowadzanie ścieków do wód w kanalizacji. Jeśli jest ściekiem, to jaki powinna miec kod, bo będę to robic pierwszy raz, a chciałabym zrobic prawidłowo. Z drugiej strony nie bardzo wiem jak zastosowac przelicznik z 1 tuby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielony Punkt

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 12:31 am    Temat postu: Re: farba do włosów - odpad - ścieki Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specjalistą w zakresie spraw wodno - kanalizacyjnych, ale w tym przypadku nie traktowałbym takiej wody jako odpadu.

Dla mnie są to ścieki jako "wody zużyte, w szczególności na cele bytowe lub gospodarcze", zgodnie z POŚ, a te nie podlegają pod Ustawę o odpadach.

Ja zadowoliłbym się umową z lokalnym zakładem wodociągów i kanalizacji - przecież płacisz za odbiór ścieków!
Poza tym samodzielnie nie wprowadzasz ścieków do wód lub do ziemi, tak więc nie widzę podstawy do opłaty za korzystanie ze środowiska po Twojej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
smieciarka

PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak samo jakby musieć posiadać zgodę na odprowadzanie wody ze spłukanymi z ciała mydlinami Smile Większość szamponów czy żeli pod prysznic też ma w swoim składzie wiele składników sztucznych i szkodliwych dla środowiska, a jednak nie płacimy za to dodatkowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Odpady.net.pl Strona Główna -> Odpady niebezpieczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: